אודות  image
המרכז הוקם בשנת 2012 ע"י ד"ר חגי אורנשטיין ועו"ד רות אלדן אורנשטיין, מתוך אמונה והבנה, שמרבית הסכסוכים והמחלוקות הפוגעים כל כך בחיי המעורבים בהם - ניתנים לישוב מחוץ לכותלי בית המשפט בהליך נכון של הידברות, גישור וניהול מו"מ, וכי הבאת הסכסוך לפתחו של בית המשפט נוטה לדרדר את המצב מאד וצריכה להיעשות במקרים נדירים וכמוצא אחרון.

במשך שנות פעילות המרכז, הצלחנו לסייע למאות צדדים לסיים את המחלוקות שלהם בהסכמה, כאשר לא ויתרנו גם במקרים הקשים ביותר, וסיימנו בהצלחה הליכי מו"מ וגישורים מורכבים ומאתגרים מאין כמותם .

שיעורי ההצלחה במרכז הנם מהגבוהים ביותר שיש, ולמעלה מ- 95% מהליכי המו"מ והגישורים, שנערכים במרכז מסתיימים בהסכמות ובהסכמים חתומים. 
הרוב המכריע של לקוחותינו מצליחים לסיים את המחלוקות והסכסוכים ביניהם בהצלחה באמצעות הליך קצר וממוקד, שמסתיים בהסכם חתום ו/או בפס"ד מאושר בבית המשפט. 

במסגרת המרכז אנו מקיימים גם קורסי משא ומתן לעורכי דין במטרה להעביר הלאה לעורכי דין את המתודה והפרקטיקה הנדרשת להצלחה בהליכי משא ומתן וגישור.

הליכי המו"מ והגישור במרכז מושתתים על הגינות, אנושיות, אכפתיות ורצון לסייע ולהקל על לקוחותינו ככל האפשר, ונותנים מענה מקיף הן לאספקטים המשפטיים והכלכליים הכרוכים בהליך, והן לאספקטים הרגשיים והבין-אישיים בהליך במטרה לתת מענה כולל ומדויק ככל האפשר.

בנוסף לסיוע שלנו בהגעה להסכמות, אנו מעניקים ללקוחותינו גם את הליווי המשפטי המלא, ככל והוא נדרש, להשלמת ההליך המו"מ ו/או הגישור, לרבות ליווי באישור ההסכמות בערכאות משפטיות, איזון אקטוארי, פירוק שיתוף כלכלי, העברת זכויות וכל ההליכים המשפטיים הנדרשים לצורך ההוצאה לפועל של ההסכמות, וזאת מתוך מטרה לסייע, לייעל ולרכז את הדברים תחת קורת גג אחת, ולעשות כל שאפשר כדי להפוך את הדברים לפשוטים ונגישים ככל האפשר.

לצורך תחילת הליך מו"מ או גישור במרכז לא נדרש ידע מוקדם כלשהו ו/או הכנה מוקדמת כלשהי. כל שנדרש לתחילת הליך מו"מ ו/או גישור במרכז הנם נכונות ורצון כנים להגיע להבנות ולהסכמות משותפות.
מרגע תחילת ההליך ואילך - אנו מובילים את הצדדים צעד אחד צעד לעבר גיבוש ההסכמות ביניהם ומכוונים אותם בכל שלבי התהליך מתחילתו ועד סופו. 

במקרים בהם ניהול מו"מ או גישור אינם מתאימים - ניתן לקיים במרכז הליך בוררות, לבירור מהיר של הסכסוך וקבלת הכרעה משפטית פרקטית בהקדם האפשרי.