אודות


אודות
מרכז אור לניהול מו"מ וגישור הוקם בשנת 2012 ע"י ד"ר חגי אורנשטיין ועו"ד רות אלדן אורנשטיין מתוך אמונה והבנה, שמרבית הסכסוכים והמחלוקות הפוגעים כל כך בחיי המעורבים בהם - ניתנים לישוב מחוץ לכותלי בית המשפט בהליך נכון של הידברות, גישור וניהול מו"מ, וכי הבאת הסכסוך לפתחו של בית המשפט נוטה לדרדר את המצב מאד וצריכה להיעשות במקרים נדירים וכמוצא אחרון.

הפעילות במרכז מושתת על ערכים של אנושיות, אכפתיות, הגינות, וחתירה למציאת פתרונות אופטימליים בדרכי שלום ותוך מענה לצרכים החיוניים של הצדדים.
הליכי המו"מ והגישור במרכז נותנים מענה מקיף הן לאספקטים המשפטיים והכלכליים הכרוכים בהליך, והן לאספקטים הרגשיים והבין-אישיים של הצדדים, כאשר השילוב שלהם ביחד מאפשר לנו לתת מענה אמיתי ומדויק לצדדים.

מאז הקמת המרכז הצלחנו לסייע למאות צדדים לסיים את המחלוקות שלהם בהסכמה, כאשר לא ויתרנו גם במקרים הקשים ביותר, וסיימנו בהצלחה הליכי מו"מ וגישורים מורכבים ומאתגרים מאין כמותם.
שיעורי ההצלחה במרכז הנם מהגבוהים ביותר שיש, ולמעלה מ- 95% מהליכי המו"מ והגישורים שנערכו במרכז הסתיימו בהסכמות ובהסכמים חתומים.

אנו מקפידים לכל אורך הדרך על ליווי אישי ומקיף, וזאת מרגע הפנייה אלינו ועד לסיום מלא של המחלוקת/הסכסוך, כאשר פעמים רבות סייענו לצדדים לא רק בהגעה להסכמות, אלא גם ביישום ההסכם והוצאתו לפועל לרבות פירוק שיתוף, איזון אקטוארי, תכנוני מס, עסקאות נדל"ן וכדומה.
אנו משתדלים להעניק לצדדים את כל שנדרש להליך, וזאת מתוך מטרה לסייע, לייעל ולרכז את הדברים תחת קורת גג אחת, ולעשות כל שאפשר כדי להפוך את הדברים לפשוטים ונגישים ככל האפשר.

לצורך תחילת הליך גישור במרכז לא נדרש ידע מוקדם כלשהו ו/או הכנה מוקדמת כלשהי. כל שנדרש לתחילת הליך מו"מ וגישור במרכז הנה נכונות ורצון כנים להגיע להבנות ולהסכמות משותפות. מרגע תחילת הליך ואילך - אנו מסייעים ומובילים את הצדדים צעד אחד צעד לעבר גיבוש ההסכמות ביניהם ומכוונים אותם בכל שלבי התהליך מתחילתו ועד סופו.

במקרים בהם ניהול מו"מ או גישור אינם מתאימים, והצדדים מבקשים לקבל הכרעה משפטית יעילה ומהירה - ניתן לקיים אצלנו הליך בוררות, במסגרתו ניתנת הכרעה משפטית יעילה ומהירה ע"פ הסכם הבוררות שנחתם בין הצדדים.